Žiemos olimpiada Pietų Korėjoje

Atidarymo ceremonija. Vasario 9 dieną prasidėjo žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjoje / Nuotr. www.olympic.org

Šiuo metu visi geriausi pasaulio žiemos sportininkai susirinkę Pietų Korėjoje, Pjogčango mieste. Maždaug 130 kilometrų į pietus nuo Seulo sostinės. Šiandien, vasario 9 dieną, prasideda žiemos olimpinės žaidynės. Į olimpiadą, vykstančią kas ketverius metus, iš 92 šalių atvyko beveik 50 tūkstančių žmonių. Tiek gyventojų turi Marijampolės  miestas. Tačiau tik 3 tūkstančiai iš jų – sportininkai. Tarp jų ir Lietuvos atstovai: 4 biatlono sportininkai, 3 slidininkai ir 2 kalnų slidininkai.

Pietų Korėjos žemėlapis / Nuotr. iš www.weltkarte.com

Pakvietė sportininkus iš Šiaurės Korėjos
Žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjoje vykstą pirmą kartą. Jas organizuoti norėjo ir Vokietijos miestas Miunchenas, ir Prancūzijos miestas Ansi. Tačiau Tarptautinio Olimpinio Komitetas pasirinko šią Azijos šalį. Gal ir gerai. Šis renginys buvo labai gera proga Pietų Korėjai pradėti kalbėti su nedraugiška kaimyne Šiaurės Korėja. Prie derybų stalo buvo nuspręsta, kad ir sportininkai iš Šiaurės Korėjos galės dalyvauti šioje olimpiadoje. Šalys taip pat sutarė, kad per atidarymą jų abiejų sportininkai eis po viena bendra vieninga vėliava. Joje matyti mėlynas bendros Korėjos siluetas baltame fone. Pietų ir Šiaurės Korėjos taip pat šioms olimpinėms žaidynėms subūrė bendrą ledo ritulio moterų komandą.

Vieningos Korėjos vėliava / www.wikipedia.com

Nebus Rusijos sportininkų
Žiemos sporto aistruoliai galės pamatyti iš viso net 15 sporto šakų varžybų. Tačiau jose nepamatysime plėvesuojančios Rusijos vėliavos. Tarptautinis Olimpinis Komitetas išsiaiškino, kad ši šalis savo sportininkams praėjusioje olimpiadoje leido vartoti dopingą. O tai sporte yra uždrausta. Tai skatinamosios medžiagos, kurios skatina geresnius sporto rezultatus. Nesąžiningas būdas laimėti prieš tuos, kurie sąžiningai treniruojasi, sveikai maitinasi, laikosi griežto sportininko režimo, kad galėtų pasiekti sportines aukštumas. Vis dėlto keletai Rusijos sportininkų leista sudalyvauti olimpiadoje. Tačiau jie bus labai griežtai stebimi ir bus vadinami Olimpiniais atletais iš Rusijos, sutrumpintai – OAR.

Olimpiados simbolis

Pietų Korėjos žiemos olimpiados simbolis – Soohorang / www.olympic.org

O štai šis žaislinis baltasis tigras – šios žiemos olimpiados simbolis. Jo vardas – Soohorang. Jis laikomas Korėjos saugotoju, atsakingas už pasitikėjimą, stiprybę ir saugumą.

Žiemos olimpiada truks 16 dienų. Vasario 25 dieną žinosime, kokia šalis daugiausiai parsiveš medalių ir kiek iš jų priklausys Lietuvai. Būtinai palaikykite Lietuvos sportininkus!

 

Parašykite komentarą