Už laisvę susikibus rankomis

Laisvės kelias pasidėjo prie Vilniaus Katerdros aikštės / A.Sartanavičiaus nuotrauka

Vakar lietuviai pasauliui parodė: jiems rūpi kaimyninės šalies Baltarusijos laisvė. Jie nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos susikibo už rankų į vieną ilgą žmonių grandinę. Taip, kaip jie darė prieš 31 metus Baltijos kelyje už savo laisvę.

Baltijos kelias

Prieš 31 metus  Lietuva dar nebuvo laisva šalis. Ji, kaip ir Latvija, ir Estija, ne savo noru priklausė Sovietų Sąjungai. Bet šių šalių žmonės išdrįso parodyti, kad taip būti nebegali. 

Baltijos kelias 1989 metais rugpjūčio 23 dieną / R. Lazdyno nuotrauka

Jie 1989 metais rugpjūčio 23 dieną susikibo rankomis nuo Estijos sostinės Talino iki Vilniaus sostinės Vilniaus. Ši žmonių grandinė yra vadinama Baltijos keliu. Jame buvo daugiau nei 2 milijonai žmonių. Net į Gineso rekordų knygą pateko, nes tai yra ilgiausia žmonių grandinė pasaulyje – apie 650 kilometrų.

Laisvės kelias

Vakar, rugpjūčio 23-ią dieną, vėl lietuviai susikibo už rankų. Tačiau šįkart jie susikibo už savo kaimynus baltarusius į Laisvės kelią. Nuo Vilniaus Katedros aikštės iki Baltarusijos sienos stovėjo žmonės ir skandavo „Žyve, Belarus“ (lietuviškai – „Tegyvuoja, Baltarusija“). Jie pasipuošė baltais ir raudonais drabužiais, nes tokios yra Baltarusijos vėliavos spalvos. Daugiau nei 50 tūkstančių žmonių stovėjo šiame Laisvės kelyje. Jis driekėsi 30 kilometrų. Kituose Lietuvos miestuose ir net kitose užsienio šalyse lietuviai taip pat kabinosi rankomis už Baltarusijos laisvę.

Kas vyksta Baltarusijoje?

Prieš dvi savaitės Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Prezidentu vėl tapo Aleksandras Lukašenka, kuris jau 26 metus vadovauja šaliai.  Tačiau yra įtariama, kad šie rezultatai yra padirbti. Todėl tūkstančiai Baltarusijos gyventojų kiekvieną dieną eina į gatves protestuoti. Jie nori, kad rinkimai vėl būtų pakartoti ir vyktų sąžiningai. Šių rinkimų rezultatų nepripažino ir Europos Sąjungos šalys. Tačiau Aleksandras Lukašenka su tuo nesutinka ir pasitraukti iš prezidento posto jis neketina. Vietoj to jis siunčia policiją ir kariuomenę į gatves, kurie suiminėja protestuotojus ir veža į kalėjimą. Bet baltarusius tai negąsdina. Todėl lietuviai, norėdami palaikyti Baltarusijos kovą už laisvę, sustojo į Laisvės kelią, ir taip visiems parodė, kad baltarusiai ne vieni.

Už nuotraukas dėkojame Virginijai, Gintarei ir Indrei. Kitos nuotraukos iš Facebook ir Vikipedia puslapių.

Parašykite komentarą