Su Vasario 16-ąją! Į vaikų klausimus atsako prezidentė Dalia Grybauskaitė

lilly-v16-piesinys

Piešė Lilly, Hamburgo lituanistinės mokyklos „Abėcėlė“ mokinė

Kaip smagu švęsti gimtadienius! Vasario 16-ąją savo gimtadienį švenčia Lietuva. Vadinasi, tai mūsų visų, lietuvių, šventė. Oficialiai ši diena vadinama Valstybės atkūrimo diena, ir ji buvo paskelbta prieš 99 metus.

O mums šiemet ši diena ypatinga dar ir tuo, kad į mūsų jaunųjų žurnalistų klausimus sutiko atsakyti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

1. Kas Jums labiausiai patinka Jūsų darbe? (Laura, 11 m.)

Energijos ir pasitikėjimo visada suteikia bendravimas su gera linkinčiais žmonėmis, o labiausiai įkvepia susitikimai su vaikais.

prezidente-su-vaikais-2

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tarp vaikų Nuotrauka iš www.lrp.lt

2. Ar kartais norisi Jums turėti kitą darbą, ne Prezidentės? (Corinna, 12 m.)

Taip susiklostė, kad visą gyvenimą dirbau Lietuvai – ir būdama finansų ministre, ir Europos Sąjungos komisare. Dabar tauta išrinko eiti labai svarbias Prezidentės pareigas – tai didžiulė ir nepakeičiama atsakomybė dirbti Lietuvai. Privalau nuolatos matyti įvykius šalyje ir užsienyje bei priimti atsakingus sprendimus, kurie gina visų Lietuvos žmonių interesus.

3. Ką Jūs darysite šiemet Vasario 16-osios dieną? (Enrika, 7 m.)

Valstybės atkūrimo dieną atlieku oficialias funkcijas – iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus S. Daukanto aikštėje (ten stovi Prezidentūra – redakcijos pastaba) pasveikinsiu tautą kylant visų trijų Baltijos šalių vėliavoms. Taip pat pagerbsiu Nepriklausomybės Akto signatarų (be jų nebūtų Vasario 16-osios – redakcijos pastaba) atminimą, Lietuvos vardą garsinantiems žmonėms įteiksiu Valstybės apdovanojimus. Todėl, Vasario 16-ąją jau penktą kartą kviečiu šalies žmones ir bendruomenes užsienyje kūrybingai ir prasmingai minėti Lietuvos gimtadienį, kad jis taptų švente, būtų džiaugsmingas ir skambus. Ši akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ vyksta jau ketverius metus. Per šiuos metus jau buvo paskelbta daugiau kaip 1 500 puikių šventinių sumanymų. Džiugu matyti, kad Lietuvos gimtadienis tapo vienybės švente visoje šalyje.

enrikos-v16-piesinys

Piešė Enrika iš Hamburgo lituanistinės mokyklos „Abėcėlė“

4. Kuo Jūs didžiuojatės Lietuvoje? (Laura, 11 m.)

Lietuvos žmonėmis, kurie sąžiningai dirba savo šaliai ir su ryžtu bei pasididžiavimu skelbia savo Valstybės vardą pasauliui. Tarptautinio pripažinimo sulaukusiais šalies mokslininkais. Jų dėka pirmą kartą istorijoje tarp Nobelio premijos laureatų minimas Lietuvos vardas. Galingai iškovotomis sportininkų pergalėmis, kurios suvienija visų širdis. Kūrybingais menininkais, kurie kaip savo šalies ambasadoriai garsina Lietuvą didžiausiose pasaulio scenose. Jų talentas moko pasaulį tarti lietuviškus vardus. Didžiuojuosi ir ambicingais jaunais žmonėmis, kurie drąsiai beldžiasi į didžiausių planetoje kampanijų duris. Nepaprastas ir mūsų šalies gamtos grožis.

 

Parašykite komentarą