Lietuviai rinks Lietuvos prezidentą

Kas taps naujuoju Lietuvos prezidentu ar prezidente?

Šį sekmadienį – gegužės 12 dieną – Lietuvos gyventojai spręs, kas taps naujuoju Lietuvos vadovu ar vadove. Tai nutinka kas penkerius metus. Dabartinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiame poste buvo 10 metų. O kas ją dabar pakeis? Net devyni kandidatai nori vadintis naujuoju Lietuvos prezidentu.

Pirmą kartą prezidento rinkimuose

Ingrida Šimonytė

Tarp devynių kandidatų į Lietuvos prezidentus – tik viena moteris. Tai – Ingrida Šimonytė. Politikoje ji nėra naujokė. Trejus metus (nuo 2009 iki 2012) ji buvo Lietuvos finansų ministrė, dabar – ji Seimo narė.

Gitanas Nausėda

Gitanas Nausėda, kaip ir I.Šimonytė, puikiai išmano ekonomikos labirintus. Jis beveik 20 metų dirbo banke vyriausiuoju ekonomistu ir banko prezidento patarėju.

Tapti šalies prezidentu nori ir dabartinis Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis ilgą laiką dirbo policijoje, tapo policijos generaliniu komisaru. Buvo vidaus reikalų ministerijos vadovu. O prieš trejus metus jis buvo išrinktas ministru pirmininku.

Saulius Skvernelis

Filosofo Arvydo Juozaičio pavardė žinoma įvairiose srityse. Jis rašo knygas, yra laimėjęs bronzos medalį olimpinėse žaidynėse Kanadoje, dirba įvairiuose Lietuvos universitetuose.

Arvydas Juozaitis

Jauniausias kandidatas į Lietuvos prezidentus yra Mindaugas Puidokas. Jam – 40 metų. M.Puidokas dirbo žurnalistu, krepšinio teisėju. Šiuo metu jis – Seimo narys.

Mindaugas Puidokas / M.Vizbaro nuotrauka

Nebe pirmą kartą prezidento rinkimuose

Vytenis Povilas Andriukaitis

Vytenis Povilas Andriukaitis Lietuvos žmonėms yra gerai žinomas. Pagal profesiją, jis yra gydytojas. Tačiau politikoje jis matomas nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Vadinasi, beveik 30 metų. Šiuo metu V.P.Andriukaitis yra Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Lietuvos prezidento rinkimuose politikas dalyvauja jau trečią kartą.

Valentinas Mazuronis 10 metų dirbo Seimo nariu. Dabar jis – Europos Parlamento narys. Tapti Lietuvos prezidentu bando jau antrą kartą.

Valentinas Mazuronis

Voldemaras Tomaševskis

Valdemaras Tamoševskis – dar vienas Europos parlamento narys, kuris taip pat antrą kartą dalyvauja Lietuvos prezidento rikimuose. Jis – lenkų kilmės Lietuvos politikas.

Naglis Puteikis – dar vienas kandidatas nebe naujokas Lietuvos prezidento rinkimuose. Jis šiuo metu yra Seimo narys.

Naglis Puteikis

Populiariausi kandidatai

Už ką balsuos Lietuvos gyventojai?

Kas taps naujuoju Lietuvos vadovu ar vadove? Tai rūpi ne tik rinkėjams, bet ir patiems kandidatams. Dėl to tyrimų bendrovės atlieka apklausas, kurios rodo, ką gyventojai planuona rinkti. Žinoma, tai dar negarantuoja pergalės. Bet tyrimai sako, kad šiuo metu pirmauja Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Trečioje vietoje – Saulius Skvernelis. Kaip iš tiesų pasiskirtys rinkėjų balsai, sužinosime jau labai greitai.

 

Nuotraukos iš www.lrp.lt, www.tsajunga.lt, www.lrt.lt, www.lrv.lt, www.arvydasjuozaitis.lt, ec.europa.com, www.alkas.lt  

 

1 mintis apie “Lietuviai rinks Lietuvos prezidentą

  1. Atgalinis pranešimas Lietuva turi naują prezidentą | Klausia vaikai

Parašykite komentarą