Lietuva išrinko naują Seimą

Štai šiuose Seimo rūmuose lapkričio viduryje savo darbą pradės nauji Seimo nariai. Čia jie dirbs ketverius metus, iki 2024 metų. Kas jais tapo, paaiškėjo šiąnakt po antro Seimo rinkimų turo.

Laimėtojai
Daugiausiai lietuviai balsavo už partiją, kuri dar vadinama konservatorių partija. Tai – Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Jie gavo 50 mandatų. Kitaip tariant, tiek partijos narių dirbs Seime. Konservatoriai ir yra šių Seimo rinkimų laimėtojai, nes jų Seime bus daugiausiai.

Iš viso Seime yra 141 vieta. Likusias vietas užims dar penkios partijos: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

Vadovauja moterys
Šešios partijos dirbs naujajame Seime. Trims iš jų vadovauja moterys. O tai – pavyzdys visoms pasaulio valstybėms. Dažniausiai politikoje vadovauja vyrai, nes manoma, kad tai – vyriškas darbas. Tačiau tai – netiesa.

Štai Laisvės partijai vadovauja Aušrinė Armonaitė.

Nuotrauka iš www.laisvespartija.lt

Liberalų Sąjūdžio vadovė yra buvusi šachmatininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

Nuotrauka iš www.liberalai.lt

O Seimo rinkimus laimėjusiai konservatorių partijai vadovauja Ingrida Šimonytė. Visi garsiai kalba, kad ji taps naująja ministre pirmininke.

Nuotrauka iš www.tsajunga.lt

Parašykite komentarą