Kodėl Sausio 13-ąją svarbus neužmirštuolės žiedas?

Įsivaizduokite, norite atostogauti kitoje šalyje, tačiau tik valdžia nusprendžia, kur jūs ilsėsitės. Išdrįsite kritikuoti valdžią, geruoju tai nesibaigs. Greičiausiai laukia liūdnos dienos kalėjime už pasakytą nuomonę. Sakote, taip Lietuvoje nėra? Ir jūs būsite teisūs. Tačiau taip lietuviai gyveno 50 metų, kai ne savo noru priklausė Sovietų Sąjungai.

Vieną dieną lietuviai išdrįso pasipriešinti  ir paskelbė Lietuvos Nepriklausomybę. Tai, žinoma, galiūnei Sovietų Sąjungai nepatiko. Išsiuntė į Lietuvą tankus. Tai buvo prieš 27 metus sausio mėnesį. Užgrobė Seimą, Televizijos bokštą, Lietuvos televiziją. Tikėjosi, kad lietuviai išsigąs ir pakeis nuomonę. Bet taip nenutiko.

Lietuviai prie Seimo. Nuotr. L.Skripto, www.15min.lt

Tūkstančiai žmonių budėjo prie šių svarbių pastatų, garsiai dainavo ir rodė savo drąsą. Tačiau sausio tryliktą dieną, ginant Lietuvos laisvę, vis dėl to žuvo 13 žmonių. Ši diena pavadinta Laisvės gynėjų diena.

Kasmet lietuviai prisimena, kas nutiko tą dieną. O kaip dar kiekvienas gali parodyti, kad žino, kodėl Lietuva yra laisva? Į paltą, megztinį ar suknelę įsisekite neužmirštuolės žiedą. Geriausia prie širdies. Tokį žiedą galite nusipirkti spaudos kioskuose. Bet galite ir patys pasigaminti. Mes parodysime, kaip sukurti popierinių neužmirštuolių puokštę.

  1. Neužmirštuolės žiedų pavyzdžius (spalvotus ir nespalvotus) atsisiųsti galite šiame puslapyje: http://neuzmirsk.lt/ Bet, žinoma, tokį žiedą galite ir patys nusipiešti.
  2. Mums dar prireiks klijų, žirklių ir smailių medinių pagaliukų. Mes panaudojome pagaliukus, skirtus maistui suverti.
  3. Iškerpame du žiedus.
  4. Abu iškirptus žiedus ištepame klijais. Ant vieno žiedo priklijuojame pagaliuką, o ant jo – kitą žiedą.
  5. Ir turime neužmirštuolės gėlę.

Štai taip galite pasigaminti neužmirštuolių puokštę. O gal jūs nuspręsite pasigaminti neužmirštuolę kaip segę? Jei taip, atsiųskite mums nuotrauką su įsegtais žiedais: klausiavaikai@gmail.com

Labai lauksime.

3 mintys apie “Kodėl Sausio 13-ąją svarbus neužmirštuolės žiedas?

  1. Atgalinis pranešimas Apie Sausio 13-ąją | Klausia vaikai

  2. Atgalinis pranešimas Ar jūs žinote, kodėl šiandien ypatinga diena? | Klausia vaikai

  3. Atgalinis pranešimas Neužmirštuolė – Sausios 13-osios simbolis |

Parašykite komentarą