KĄ SKAITYTI? „Timas Taleris, arba parduotas juokas“

Mūsų rubrikoje „Ką skaityti?“ vėl turime pasiūlymų. Šįkart – rašytojo James Krüss knyga „Timas Taleris, arba parduotas juokas“. Šią knygą rekomenduoja mūsų jaunasis reporteris Marius.

Tai paslaptinga istorija apie berniuką, kuris pardavė savo juoką ir mainais už jį gavo daug pinigų.

Apie ką ši knyga?
Kai mirė mama, Timo tėtis vedė kitą moterį, „kad Timas nebūtų vienas“. Timas – linksmas fantazuotojas ir moka nuoširdžiai juoktis. Sekmadieniais su tėčiu lanko hipodromą. Tačiau netikėtai tėvas miršta. Šeima pradeda skursti. Pikta pamotė ir išpaikintas įbrolis skaudina Timą. Vienintelis jo išsigelbėjimas yra žirgų lenktynės. Hipodrome jis susipažįsta su vyriškiu, kuris nuperka Timui bilietą. Šis bilietas – laimingas: jis išlošia pinigų. Kiekvieną sekmadienį pono Sanomedo pirkti bilietai yra laimingi. Galiausiai šis ponas pasiūlo sudaryti sutartį, pagal kurią pildysis visi Timo norai ir jis gaus krūvą pinigų. Mokesčiu už šį sandorį ponas Demonas (Sanomedas) ima Timo juoką. Berniukas sutinka ir sutartį pasirašo raudonu rašalu. Nuo šiol Timas nesijuokia, tylus, bet turi daug pinigų. Kartu su juoku jis prarado tikėjimą žmonėmis. Berniukas kenčia dėl padarytos savo kvailystės ir pergalvoja savo poelgį. Bet Timas suranda išeitį: pergudrauja Sanomedą ir susigrąžina savo juoką.

Knyga labai patiko. Manau, berniukas neapgalvojo savo poelgio, todėl laisva valia atsisakė savo juoko, nors juokas negali būti parduodamas, kaip koks daiktas. Rekomenduoju paskaityti knygą visiems. Reikia žinoti, jog mūsų juokas apsaugo mus nuo visų negandų.

Knygą išleido leidykla „Alma littera“.

Parašykite komentarą