KĄ SKAITYTI? Išrink metų knygą

Prasidėjo metų knygos rinkimai. Vaikai ir paaugliai gali pasirinkti iš 8 išrinktų knygų. Gal kai kurias jau skaitėte? Jei ne, mes jas šiandien pristatome. Sudominusias knygas paskaitykite, o tada už jas balsuokite.

KNYGOS VAIKAMS

„Ką manė kamanė“ (autorius – Vainius Bakas). Tai – smagių ir nuotaikingų eilėraščių knyga apie gamtą, apie pasaulį ir apie mus.

„Maksas ir 92 musės“ (autorė – Aušra Kiudulaitė). Kaip ir visi šunys, Maksas mėgsta lakstyti, stebėti praeivius ir loti. Jis – paprastas šuo. Vieną dieną Maksas susidraugauja su muse. Paskui su dar viena ir dar kita, ir dar… Atspėkite, ką nuo šiol Maksas skaičiuoja prieš miegą ir kodėl jis zyzia? Jei norite sužinoti, turėsite patys paskaityti.

„Sniego žmogelių žiema“ (autorius – Selemonas Paltanavičius). Klausi, ar gali būti tokių sniego žmogelių? Manai, kad jie – tik rašytojo fantazija? Ne, jie yra, kiekvieną žiemą su snaigėm nukrinta iš dangaus ir iki pavasario gyvena greta mūsų. Juos mato tik vaikai, jie gali girdėti ir sniego žmogelių dainas, kai šie pradeda linksmintis ir netyla visą naktį. Labai gaila, bet suaugę žmonės jų nemato ir negirdi… Todėl tau pačiam reikės juos pamatyti, išgirsti, galbūt ir jų dainas sykiu niūniuoti. O kad būtų paprasčiau, perskaityk šią knygą ir viską apie juos sužinok.

„Kas yra upė?“ (iliustratorė – Monika Vaicenavičienė). Tai – pasakojimas apie upę. Upės išsiuvinėja pasaulį margiausiais raštais, sudygsniuoja istorijas, supina kartu įvairiausias vietoves, laikus ir žmones. Jų srovės gali mus nuplukdyti į tolimiausias vietas, suburti ir atgaivinti. Upės ramina, gąsdina, įkvepia, neleidžia užsimiršti.

„Neramios dienos“ (autorė – Nerigna Vaitkutė). Mažosios Klampynės – tai ypatinga vieta, kurioje šalia gyvena žmonės ir mitologinės būtybės, o dvyniai Agata ir Airingas bei jų sesuo Smiltė yra nepailstantys nuotykių ieškotojai, nuolat prisiverdantys košės ir karts nuo karto drumsčiantys aplinkiniams ramybę. Mažųjų Klampynių miestelyje verda paslaptingų įvykių kupinas gyvenimas. Čia gali netyčia namo parsinešti vaiduoklį, užrūstinti undinę, o per kiekvienas Jonines lyja taip, lyg kas būtų dangų užkeikęs.

Balsuoti už šias knygas galite čia: http://www1.skaitymometai.lt/index.php?1452040833

KNYGOS PAAUGLIAMS

„Kad mane pamatytum“ (autorė – Akvilina Cicėnaitė). Keturiolikmetė Gilė apie pabaigas žino viską. Ir apie pasaulio pabaigą, kuri turėtų įvykti jau netrukus, 1999-ųjų gruodžio 31-osios vidurnaktį. Ir apie šeimos pabaigą, kai tėtis palikęs namus išeina pas savo studentę. Ir apie draugystės pabaigą, kai su geriausia drauge tenka varžytis dėl trokštamo vaidmens spektaklyje. Bet Gilė negali nutuokti, kuo pasibaigs mamos ryšys su vyru, pramintu Kurmiu, ir kas laukia prasidėjus 2000-iesiems…

Lota (autorė – Diana Ganc). Tai – pasakojimas apie mergaitę Lotą, kuriai netrukus sukaks 14. Jos tėtis, praėjus pusmečiui po mamos mirties, vėl pradeda dirbti tolimųjų reisų vairuotoju ir porai savaičių išvažiaviuoja gabenti krovinio. Lota lieka viena. Mergaitė išgyvena gedulą, apie kurį nemoka kalbėtis ir tik labiau ir labiau užsidaro nuo išorinio pasaulio – nustoja vaikščioti į mokyklą, vengia žmonių.

Juodavandeniai (autorė – Ignė Zarambaitė). Kai šešiolikmetė Anika sugrįžta į gimtąjį miestelį, ją vėl prislegia vaikystės prisiminimai – nesutarimai šeimoje, mokykloje patirtos patyčios. Išoriškai mergina visiškai pasikeitusi, niekas jos neatpažįsta. Dabar ji ne Anika, o Ana. Netrukus bendramoksliai Anai pasiūlo savaitgalio iššūkį – drauge praleisti naktį potvynio apsemtoje sodyboje, kuri garsėja legendomis ir šiurpiais įvykiais. Ši linksmybių naktis virsta tikru košmaru, kurio centre – mįslingai dingusi mergina. Nebeįmanoma suprasti, kas tikra, kas pamiršta, kas išgalvota.

Balsuoti už šias knygas galite čia: http://www1.skaitymometai.lt/index.php?3144147634

Parašykite komentarą