Balsuoti yra svarbu

Sekmadienį, spalio 11 dieną, Lietuvoje – svarbi diena. Žmonės rinks naujus Seimo narius. Tai vyksta kas ketverius metus. Kodėl balsuoti yra svarbu?

Balsuoti?

Įsivaizduokite, jums reikia pasirinkti iš žaidimų sąrašo, ką norite žaisti su draugais. Tačiau pasirinkti būtų galima tik vieną žaidimą. Ar leistumėte tai nuspręsti kitiems vaikams ir savo draugams? Ar balsuotumėte ir patys, tikėdamiesi, kad ir daugiau vaikų pasirinks tą patį žaidimą? Panašiai yra ir su rinkimais politikoje.

Šalyse, kuriose galioja demokratija, rinkimai yra labai svarbus įvykis. Ne kažkas kitas, o patys šalies piliečiai nusprendžia, kokia partija jie nori pasitikėti. Tai yra kiekvieno žmogaus teisė ir privilegija.

Nebalsuoti, vadinasi leisti kitiems nuspręsti, kokia politika bus šalyje ateinančius metus. O nebalsuoti dėl to, kad nežinai už ką, taip pat ne priežastis neiti į balsavimą. Bent jau vieną partiją iš sąrašo galima išsirinkti. Tik svarbu pasidomėti, ką jie žada daryti. Balsuoti reiškia prisiimti atsakomybę už šalies ateitį.

Kas pateks į Seimą?

Šiemet į  Seimą nori patekti 17 partijų ir beveik 2 tūkstančiai jų narių. Tačiau Seime yra 141 vieta. Kas į jas pateks, paaiškės pirmadienį, kai bus suskaičiuoti visi balsai.

O lietuviai balsuoja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kiekvienas lietuvis, gyvenantis kitoje šalyje, tai šiemet gali padaryti paštu.

Balsuoti iš anksto

Lietuvoje žmonės balsuoja jau dabar. Taip leidžia įstatymai – balsuoti iš anksto. Paprastai tai darydavo tie žmonės, , kurie žinodavo, kad tą rinkimų sekmadienį jie nebus Lietuvoje ar dėl kitų priežasčių negalės balsuoti. Šiemet daugelis renkasi šį rinkimų būdą dėl šiuo metu esančios neramios situacijos. Vieni bijo užsikrėsti, jei sekmadienį bus daug žmonių  balsavimo vietose. Kiti bijo, kad, jei iki sekmadienio susirgs, negalės balsuoti. Balsuoti iš anksto galima iki ketvirtadienio. Visi kiti tai darys sekmadienį.

Nuotrauka iš www.unplash.com

2 mintys apie “Balsuoti yra svarbu

  1. Bene visa savo gyvenima Airijoje gyvenantis septyniolikmetis Mykolas Simonaitis sako, kad jis siemet ketina balsuoti, nes jam rinkimai yra tarsi brandos zenklas. Butent spalio 11-aja vaikinui ir sueis 18 metu.

Parašykite komentarą