Viena pagal Kajų

Austrijos sostinė – Viena

Vasara – kelionių metas. Jei kažkas išsiruošė į Austriją, tai aplenkti karališkos ir didingos jos sostinės Vienos nevalia. Šis miestas –  viena svarbiausių muzikos ir kultūros vietų pasaulyje. O be to, čia netrūksta vietų, kurios patiks ir vaikams. Į kelionę po Vieną jus kviečia šiame mieste gyvenantis Kajus.

Kajus

Sveiki, mano vardas Kajus ir aš jums papasakosiu šiek tiek apie Austriją, tiksliau ką aš siūlyčiau aplankyti sostinėje Vienoje. Subalansuota vaikams, bet tiks ir tėvams.

Prater pramogų parkas

Apžvalgos ratas Prater parke

Kadaise čia buvo imperatorių medžioklės plotai, kuriuos prieš daugiau nei 200 metų buvo liepta pakeisti į parką. Tuomet atsirado karuselės, kavinės, prekystaliai su saldumynais. Taip pat čia atvyko gatvės artistai ir cirkas. Antrojo pasaulinio karo metu didžioji dalis parko buvo nuniokota, todėl vėliau jis buvo atnaujintas ir sutvarkytas. Šiuo metu užėjus į čia esantį planetariumą galima rasti ir muziejų, kuriame pasakojama visa šio parko istorija.

Prateris – ne tik didžiausias miesto parkas Vienoje, bet ir seniausias atrakcionų parkas pasaulyje. Į miestą galite pažvelgti sukdamiesi milžinišku apžvalgos ratu, kuris vienas seniausių pasaulyje ir jau daugiau nei 100 metų puošia Austrijos sostinės panoramą bei yra viena mėgstamiausių miesto gyventojų ir svečių pramogų. Jame yra 15 gondolų. Jose sėdintys žmonės pakeliami net į 64,75 metrų aukštį. Rato sukimosi greitis – 2,7 kilometrų per valandą. Žinoma, galima pasirinkti ir ekstremalesnes pramogas, pavyzdžiui, pasisukti sūpuoklėse 117 m aukštyje. Tai aukščiausias tokio tipo atrakcionas pasaulyje ir naujausias Praterio parke.

Vaškinės figūros

Prateryje taip pat veikia vaškinių figūrų muziejus, dar kitaip vadinamas dar Madame Tussauds muziejumi. Jame galima išvysti aktorius, dainininkus, politikus ir kitų žymių asmenų vaškines figūras. Įdomiausia tai, kad kai kurios išlietos figūros atrodo tarsi gyvi asmenys.

Kino teatras „Time travel“

Įėjimas į kino teatrą „“Time travel“

Puikus 5 D kino teatras „Time travel“. Jis žiūrovus nukels kelis amžius atgal į praeitį ir supažindins su Viena. Šio kino seanso metu visi turi galimybę keliauti per miestą ir stebėti kaip viskas keičiasi. Jūs susipažinsite su Mocartu ir patirsite priešų išpuolius. Time travel kino teatras yra naujausių technologijų ir istorijos įvykių derinys, kuris labai tinka tiek mažiems , tiek dideliems.

Kalenberg

Vienos panorama nuo Kalenberg kalno

Nuostabi miesto panorama, atsiveria nuo apžvalginės aikštelės, esančios ant Kalenbergo kalno. Pasiekiama lengvai viešuoju transportu. Lankytis galima tiek dieną, tiek vakare. Būtent čia 1683 metais Vienos Mūšis, kuriame dalyvavo ir garsiausią savo pergalę iškovojo Jonas Sobieskis su 21 tūkstančių karių iš Lietuvos. Tuomet Jonas Sobieskis išgarsėjo visoje Europoje, kaip turkų triuškintojas bei krikščioniškojo pasaulio sergėtojas.

Šis straipsnis buvo parengtas žurnalui „Pasaulio lietuvis“

Parašykite komentarą