Užgavėnės ir karnavalai

Užgavėnių šventė Lietuvoje

Yra metuose diena, kai persirengti yra labai smagu ir kai niekas į persirengėlius keistai nežiūri. Tai – Užgavėnės. Tik štai Lietuvoje jos trunka vieną dieną, o kitose pasaulio šalyse jos trunka daugiau nei savaitę.

Užgavėnių karnavalas Vokietijoje

Karnavalų tradicija
Užgavėnių dieną garsiai, triukšmingai, margai, sočiai, persirengę būtais ir nebūtais personažais vejame žiemą iš kiemo. Kitose šalyse žiema taip pat vejama. Tik dažniausiai tokia šventė vadinama karnavalu. Jis prasideda kur kas anksčiau nei Užgavėnės. Trunka 10 dienų. Vadinasi, kiekvienai dienai reikalingas naujas kostiumas. Pasiruošimo darbai karnavalui daugelyje šalių trunka visus metus. Bet nesvarbu, ar tai Užgavėnės, ar karnavalas, ši paskutinė žiemos šventė baigiasi tą pačią dieną – antradienį. Kitą dieną prasideda Gavėnia. Taip krikščioniškose šalyse vadinasi septynių savaičių laikotarpis iki Velykų.

Kur vyksta karnavalai?

Daug ryškių spalvų ir daug sambos šokio būna Brazilijoje

Brazilijoje. Turbūt vienas žinomiausių karnavalų vyksta Brazilijoje, ypač Rio de Žaneiro mieste. Pavadinti jį ryškiausių taip pat būtų galima. Kostiumų spalvos – labai ryškios ir margos. Kasdien vyksta paradai, koncertai, kostiumų puotos, gatvės šventės ir visi šoka sambą. Kiekvienais metais į karnavalą atvyksta 2 milijonai žmonių.

Tokiomis kaukėmis visi puošiasi Venecijos karnavale

Italijoje. Kitas labai žymus karnavalas kasmet vyksta Venecijoje. Šį karnavalą  būtų galima pavadinti elegantiškuoju. Svarbiausias šio karnavalo atributas – įspūdingos kaukės. Po jomis sunku atpažinti, koks žmogus slepiasi: jaunas ar senas, vyras ar moteris.

Vokietijoje. Žinomiausias karnavalų miestas – Kelnas. Karnavalo metu šiame mieste susikaupti darbui neįmanoma. Vaikai neina į mokyklą, jiems – atostogos. O suaugusieji kasdien rūpinasi karnavalo reikalais, bet ne darbu.

Nuotraukos iš www.alkas.lt ir pixabay.com

Parašykite komentarą