Turtingos seserys

Rasa, Gabija ir Ligita

Vienuolikametę Gabiją, dešimtmetę Ligitą ir šešiametę Rasą iš Zarasų galima vadinti tikromis turtuolėmis. Kodėl? Jų šeimoje yra 14 vaikų. Kone pusė klasės! Kaip atrodo kasdienybė jų šeimoje, jos pasakoja mūsų skaitytojams.

Gabija, paprašyta išvardinti savo brolių ir seserų vardus, padaro tai neužskirsdama. Sako, vardus nepamiršti padeda tai, jei nuolat su visais bendrauji. O kasdien prasilenkti su kitais broliais ir seserimis tikrai įmanoma. „Ypač jei užsidarysi žaisti kambaryje vienas“, sako mergaitė. Keturi broliai ir seserys jau dideli ir kartu jau nebegyvena. Bet vis yra progų, kada susirenka visi šeimos nariai.

Tokios šeimos neįmanoma nepastebėti

Ypatinga šeima
Gabijos, Ligitos ir Rasos šeima yra ypatinga. Ne tik dėl to, kad ji didelė. Jų mama Eglė ir tėtis Rimvydas nėra biologiniai tėvai. Tai reiškia, kad sesės gimė kitose šeimose. Tačiau jose jos negavo tiek meilės ir rūpesčio, kiek turėtų skirti tėvai vaikams. Kai kurie vaikai iš tokių šeimų apsigyvena vaikų namuose, o kai kurie – tokiose šeimose, kurios sutinka priimti ir mylėti juos kaip savo vaikus. Tokia yra ir mergaičių šeima.

Didelės šeimos privalumai
Rasa, Ligita ir Gabija išvardijo daug  privalumų, kodėl gera gyventi didelėje šeimoje. Visų pirma, niekada nėra nuobodu, visada yra ką veikti. Visada atsiras, kas padeda ruošti namų darbus. O kur dar žinojimas, kad visada turi, kas tave apgina. Kas nori pabūti vienas, paprašo, kad kurį laiką niekas neitų į jų kambarį.

Kiek daug privalumų turi didelė šeima!

Šeimos taisyklės
Jų šeimoje galioja tokios pat taisyklės kaip ir kiekvienoje šeimoje: nesikeikti, nesimušti, tvarkytis kamabarį, nevalgyti kambaryje, per ilgai nežiūrėti televizoriaus, padėti namų ruošoje arba padėti rūšiuoti kojines. O jei nepasidalija daiktais, tenka draugiškai susitarti, kas kada juo naudosis. Kad nei vienas neliktų nuskriaustas ar nuskriausta.

Kaip pasidalinti mama ir tėčiu
Bet kaip pasidalinti viena mama ir vienu tėčiu? Mergaitės sako: „Skirtingu laiku einame parodyti meilę. Juk suprantame, kad nėra reikalo pyktis ir ginčytis, kas gauna mažiau ar daugiau meilės. Mes žinome, kad tėvai mus myli vienodai“.

Tačiau Ligita ir Gabija, kai užaugs, tokios didelės šeimos sukurti nenorėtų. Jos supranta: būti daugiavaikės šeimos mama ir tėčiu nėra lengva. Kiek daug visiems reikia dėmesio, kiek daug reikia gaminti valgyti ir kiek daug reikia skalbti! Tik šešiametė Rasytė kitaip mano – jai visada norėtųsi gyventi didelėje šeimoje.

Parašykite komentarą