Trys Karaliai

Trys karaliai seka žvaigždę

Šeštą sausio dieną krikščioniškasis pasaulis mini Trijų Karalių dieną. Kas jie tie karaliai? Tai Kasparas, Melchioras ir Baltazaras. Iš tiesų, karaliai jie nebuvo. Jie buvo išminčiai iš Persijos (šiandien tai Irano valstybė). Šie vyrai stebėdavo, kaip juda dangaus kūnai. Kartą jie pamatė danguje ryškiai sužibėjusią žvaigždę ir nusprendė ją sekti.

Karaliai Betliejuje

Išminčiai žinojo, kad tai ženklas: po šia žvaigžde gimė naujasis karalius. Žvaigždė juos nuvedė iki Betliejaus, kur viename tvarte gulėjo kūdikis ir mama Marija. Išminčiai supratę, kad tai ypatingas kūdikis, įteikė jam dovanų. Tai buvo auksas, smilkalai ir miros augalas, gydantis žaizdas.

Kaip mini skirtingos šalys Trijų Karalių dieną?

Lietuva. Kai kurie ant savo durų kreida užsirašo trijų karalių pirmasias vardų raides +K+M+B, tikėdami, kad namai bus palaiminti ir juose gyvens laimė.
Sausio 6-oji diena kartu ir sugrįžtančios šviesos šventė. Todėl daugelyje Europos šalių, Lietuvoje taip pat, šią dieną visi atsisveikina su kalėdine eglute. Kalėdiniai žaisliukai vėl metams paslėpiami jiems skirtose dėžutėse, o eglutės iškeliauja į savartynus arba yra sudeginamos.

Prancūzija. Tą dieną prancūzai kepa specialų pyragą, vadinamą galette de rois. Šis skanumynas ypatingas tuo, kad jame yra paslėpta maža karūna. Kas ją randa savo pyrago gabalėlyje, tampa tos dienos karaliumi ar karaliene. Ir tai reiškia, kad jį ar ją visus metus lydės sėkmė.

Vokietijoje vaikai persirengia karaliais / Nuotr. Kindermissionswerk

Vokietija. Kai kuriuose Vokietijos regionuose vaikai persirengia karaliais ir dainuodami skambina į nepažįstamų žmonių duris. Taip jie renka pinigines aukas. Surinkti pinigai keliauja į tas pasaulio šalis, kuriuose daug badaujančių vaikų. Šiemet tai bus Indija.

Ukraina. O ukrainiečiai, kaip ir kiti stačiatikiai, sausio 6-ąją dieną švenčia Kūčias. Jos vadinamos sočivo. Tradicijos nesiskiria nuo lietuviškų. Ant šventinio stalo jie taip pat pateikia 12 patiekalų be mėsos. O kitą dieną jie švenčia stačiatikių Kalėdas.

Parašykite komentarą