TikTok skandalas

TikTok šiuo metu yra pati populiariausia mobili programėlė, kurią ypatingai mėgsta vaikai ir jaunuoliai. Ji sukurta Kinijoje. Visame pasaulyje šią programėlę parsisiuntė daugiau nei 800 milijonų vartotojų. Joje kiekvienas gali talpinti trumpus filmukus ir dalintis su kitais. Dažniausiai juose matyti, kaip kas nors šoka, dainuoja ar dalija makiažo patarimus. Tačiau šiuo metu TikTok yra ypatingai kritikuojamas.

Tam yra keletas priežasčių
Viena 17-metė iš JAV pasidalijo savo filmuku. Atrodė, kad ji nori dalintis patarimais, kaip gražiai atrodyti, tačiau iš tiesų ji šiame filmuke kritikavo Kiniją ir šalyje vyraujančią neteisybę. Jos filmukas sulaukė daugybės palaikymo. Bet labai greitai TikTok kūrėjai šį filmuką ištrynė.

TikTok kūrėjai taip pat neleidžia, kad filmukai su žmonėmis, turintys negalią ar viršsvorį, pasiektų kuo daugiau vartotojų. Jie sako, kad taip nori šiuos žmones apsaugoti nuo patyčių. Tačiau dėl to TikTok atsiprašė ir pažadėjo taip nebedaryti.

Vis dėl to, kitų mobilių programėlių kūrėjai kaltina TikTok, kad jie kontroliuoja ir cenzūruoja, ką gali vartotojai pamatyti, o ko ne. Gali būti, kad tokių atvejų yra kur kas daugiau, tik ne apie visus mes sužinome.

Tiesa, TikTok yra skirta programėlė visiems nuo 13 metų. O naudojate jūs jį?

Parašykite komentarą