Reikjavikas pagal Jorį, Rugilę ir Viltę

Kaip smagu yra keliauti! Keliauti nebūtina į tolimus kraštus. Daug įdomaus atrasti galima ir gimtajame mieste. Prisipažinkite, ar tikrai žinote visus savo gyvenamojo miesto kampus? Nebent gyvenate kaime. Neabejojame, net ir čia galite rasti kažką įdomaus. O jei išsirengiate į kelionę, turbūt klausiate, ką galima ir ką būtina pamatyti naujame mieste ar naujoje šalyje. Tam rubrika „Keliaukime!“ ir skirta. Šįkart keliaukime į Islandijos sostinę Reikjaviką, kur gyvena Joris, Rugilė ir Viltė.

Elfų ir geizerių šalyje Islandijoje gyvena 350 tūkstančių gyventojų. Panašiai tiek gyvena žmonių Kaune, nors plotu Islandija kur kas didesnė už šį Lietuvos miestą. Tačiau Islandija yra sala. Joje karaliauja geizeriai, ledynai, ugnikalniai, kalnai, upeliai, kriokliai. Tad daug vietos žmonėms ir nebelieka.

Visi, kas atvyksta keliauti po Islandiją, aplanko ir sostinę Reikjaviką. Čia gyvena Joris, Rugilė ir Viltė. Šiandien jie dalijasi patarimais, ką būtina pamatyti ar paragauti jų mieste.

Joris siūlo pamatyti vikingų laivo skulptūrą. Ji yra prie pat vandenyno, o tolumoje stūkso nuostabūs kalnai.

Einant pakrante, visai netoli, yra ir didingoji Harpa. Tai koncertų ir konferencijų rūmai. Ši vieta labai patinka Viltei, nes šie rūmai labai gražūs, elegantiški ir stilingi.

Islandai labai mėgsta baseinus. Joris labiausiai mėgsta Laugardalslaug. Tačiau sakoma, Islandijoje reikia išbandyti kuo įvairesnių ir kuo daugiau baiseinų. 

Viltei labai patinka Nauthólsvík. Tai geltono smėlio paplūdimys su pašildytu vandenyno vandeniu.

Spėkite, kas šalia jo? Teisingai, dar vienas baseinas.

Baseinas po atviru dangumi Reikjavike

Dar viena Jorio mėgstama vieta – prekybos centras Smáralind, kur galima įsigyti suvenyrų, drabužių, skaniai pavalgyti ir papramogauti.

Rugilė siūlo Reikjavike būtinai aplankyti Hallgrímskirkja. Tai liuteronų bažnyčia, nuo kurios viršaus atsiveria nuostabus miesto vaizdas.

Liuteronų bažnyčia Hallgrimskrikja

Viltė mėgsta pasivaikščioti Perlan apžvalgos aikštele, čia suvalgyti ledų bei nueiti į ledo urvo muziejų.

Aplankykite Reikjaviko miesto centrą ir miesto rotušę, sako Rugilė.

Jai dar labai patinka Banginių muziejus. Šis realaus dydžio banginių muziejus atveria paslaptingą vandenyno pasaulį.

Ir būtinai prisėskite paragauti skaniausių ledų Reikjavike, ledainėje Valdís.

Parašykite komentarą