Vasaros pradžioje tūkstančiai pasipiktinusių žmonių išėjo į gatves demonstruoti prieš rasizmą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Žmonės demonstravo ir kitose pasaulio šalyse. Juos supykdė policininkų elgesys su juodaodžiu George Floyd.
Kas yra rasizmas?
Viename JAV mieste vasaros pradžioje juodaodį George Floyd suėmė policininkai. Vienas policininkas su juo elgėsi taip brutaliai, kad George Floyd mirė. Šis įvykis įsiutino labai daug amerikiečių. Nes tai ne pirmas įvykis, kai nuo baltaodžio policininko rankos miršta juodaodis žmogus. „Black lives matter“ arba lietuviškai „Juodaodžių gyvybės svarbios“ skandavo protestuotojai visame pasaulyje. Protestais žmonės nori atkreipti dėmesį, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose žmonės dėl kitos odos spalvos kenčia labiausiai. Kitaip tariant, su jais elgiamasi rasistiškai. O kas yra rasizmas? Pasakoja Jūratė Juškaitė iš Lietuvos žmogaus teisių centro.
Ką daryti, kad rasizmo nebūtų?
Labiausiai tuo turi pasirūpinti valstybė. Tačiau prie to galime prisidėti ir kiekvienas iš mūsų. Pats svarbiausias dalykas, žmogų vertinti ne pagal odos spalvą, o pagal tai, koks jis yra, kaip jis elgiasi. Taip pat labai svarbu yra neįgnoruoti, jei matote, kad klasėje ar kieme kiti įžeidinėja vaiką dėl jo odos spalvos, dėl religijos, dėl kilmės. Jei negalite patys sustabdyti šių patyčių, informuokite savo tėvus arba mokytoją.
Nuotrauka iš www.pixabay.com