Popiežius Pranciškus atvyksta į Lietuvą

Popiežius Pranciškus

Popiežius Pranciškus šį šeštadienį atvyksta į Lietuvą. Jis – svarbiausias katalikų bažnyčios žmogus. Todėl tikintieji Lietuvoje sulaikę kvapą laukia jo dviejų dienų viešnagės ir intensyviai rengiasi jo atvykimui. Kontroliuojamas eismas, vairuotojus jau dabar perspėja, kurios gatvės Vilniuje ir Kaune bus užtvertos. Repetuojamos giesmės, viena jų – net specialiai parašyta šiam atvykimui. Todėl iš arčiau susipažinkime su šiuo ypatingu žmogumi.

Susipažinkite
Tikrasis popiežiaus Pranciškaus vardas – Jorge Mario Bergoglio. Jis gimė ir užaugo Argentinoje, Pietų Amerikoje. Prieš penkerius metus, 2013 metais jis tapo katalikų bažnyčios popiežiumi. Jis yra pirmasis popiežius iš Lotynų Amerikos. Tapęs juo, pasivadino šventojo Pranciškaus Azyžiečio vardu. Šis šventasis gyveno labai kukliai ir rūpinosi vargšais.

Popiežiui Pranciškui taip pat labai rūpi vargšai ir tie, kurie yra kitų pamiršti. Todėl jis keliauja po visą pasaulį laikyti mišių ir susitikti ypač su tais, kurie dėl savo tikėjimo yra skriaudžiami. Lietuva bus jo 34 – toji aplankyta šalis. Kas labai keista, jis vis dar neaplankė savo gimtinės Argentinos. Dėl to argentiniečiai ant jo šiek tiek pyksta.

Popiežius kalba ispaniškai, itališkai ir vokiškai, supranta prancūziškai, portugališkai ir net urkainietiškai. Mėgsta gaminti valgyti, ilgus pasivaikščiojimas ir yra aistringas futbolo fanas. Tačiau, kai buvo jaunas, labai mėgo žaisti krepšinį.

Popiežius papamobilyje

Į Vilnių ir į Kauną pamatyti popiežiaus Pranciškaus atvyks tikintieji ir iš kaimynių šalių – Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos. Žinoma, jam nepavyks kiekvienam paspausti rankos. Tačiau jis važiuos suplanuotomis gatvėmis specialiu jam skirtu automobiliu, kuris vadinamas papamobiliu. Tad tas, kuris stovės pirmose eilėse prie užtvarų, tikrai pamatys popiežių. Kas čia žino, gal pavyks ir gauti jo palaiminimą.

Nuotraukos iš www.popieziausvizitas.lt

Parašykite komentarą