Planetos B nėra

Planetos B nėra – angliškas užrašas ant plakato demonstracijoje „Penktadieniai už ateitį“

Toks užrašas ant plakatų yra beveik kiekvienoje demonstracijoje už klimatą, kuri vyksta penktadieniais. Jums gal jau teko girdėti apie daugelyje šalių vykstančias mokinių demonstracijas „Penktadieniai už ateitį“ arba angliškai „Fridays for future“. Jos iniciatorė – šešiolikmetė mergaitė Greta Thunberg iš Švedijos. Tokios didelės demonstracijos už klimatą, kokia buvo praėjusį penktadienį, rugsėjo 20 dieną, dar nėra buvę. Į gatves demonstruoti išėjo milijonai žmonių 160 šalių, taip pat ir Lietuvoje. Tik šįkart demonstravo ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji. Taip visi norėjo parodyti, kad jiems nesvarbu, kas vyksta su klimatu. Kodėl ši demonstracija šįkart buvo tokia svarbi?

Demonstracijos už ateitį vyksta ir Vilniuje

Priežastis – šeštadadienį prasidėjo visų pasaulio šalių atstovų susitikimas klimato konferencijoje, Niujorke. O demonstracija yra geriausias būdas politikams parodyti, kad jie taip pat turi dėti visas pastangas, kad klimato kaita būtų sustabdyta.

Ko reikalauja šios demonstracijos?
Demonstracijos „Penktadieniai už ateitį“ reikalauja, kad nebūtų kertami miškai, kad žmonės mažiau skraidytų lėktuvais ir mažiau važinėtųsi automobiliais, kad į orą kuo mažiau patektų CO2 arba kitaip anglies dioksido. Jo šiuo metu yra jau dabar per daug, nes tirpsta lendynai, padaugėjo uraganų ir potyvnių. Jei visi, ir politikai, ir kiekvienas žmogus, labai pasistengs, sustabdyti klimato kaitą bus įmanoma. Juk antros planetos kaip Žemė nėra.

Apie šių demonstracijų iniciatorę Gretą Thunberg galite paskaityti čia.

O kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie gamtos ir klimato saugijimo, skaitykite čia.

 

Parašykite komentarą