Melagių dienos pokštai

Kartą per metus niekas ant mūsų negali pykti, jei meluojame. Tai būna balandžio 1-ą dieną. Bet iš kur ši tradicija atkeliavo? Mes pasidomėjome už jus. Bet – atsargiai! – viena atsiradimo istorija yra sumeluota. Kuri?

Beveik visoje Europoje žmonės krečia pokštus balandžio 1-ąją dieną. Bet taip pat kai kuriose Amerikos, Pietų Amerikos ir Indijos dalyse. Tad kodėl meluoti galima būtent šią dieną? Yra keletas versijų.

VIENA ISTORIJA sako, kad šiai tradicijai beveik 500 metų. Tuo metu Prancūzijoje karaliavo Karolis Devintasis Maksimilijonas (rašoma: Karolis IX Maksimilijonas). Jis pakeitė tuo metu galiojantį kalendorių ir Naujus Metus nusprendė švęsti nebe balandžio 1-ą dieną, o sausio 1-ą dieną. Kai kurie žmonės, norėdami papokštauti, vistiek savo draugams išsiuntė kvietimus į Naujųjų Metų šventę. O kadangi tuo metu nebuvo laikraščių, ne visi žmonės žinojo apie pasikeitusią datą. Todėl išsipuošę atvyko į puotą, kurios …. nebuvo.

KITA ISTORIJA pasakoja, kad ši tradicija atkeliavo iš vieno Vokietijos regiono. Kelerius metus iš eilės balandžio 1-ąją dieną labai smarkiai snigdavo. Ūkininkams tai būdavę blogas ženklas, nes jie tikėdavo, kad jei tą dieną pasnigs, bus skurdus derlius.  O po ilgų metų tą dieną vėl švietė saulė. Tačiau vienas tarnas, norėdamas papokštauti, atbėgo pas dar miegantį šeimininką ir šaukė: „Lauke pūga! Ji verčia viskas, kas aplinkui!“ Pašoko ūkininkas iš lovos ir išlėkė į lauką, o ten … sniego nė nematyti. Tik besijuokiantis tarnas. Visa laimė, ūkininkas ant savo tarno nesupyko, nes jis labai apsidžiaugė matydamas gražią saulėtą pavasario dieną. Tačiau šis pokštas pasklido po aplinkinius kaimus, o iš jų – ir į kitas šalis.

DAR VIENA ISTORIJA sako, kad viskas prasidėjo vėl Prancūzijoje, kai karaliavo Karolis Ketvirtasis Gražusis (rašoma: Karolis IV Gražusis). Jis buvo toks gražus, kad visos moterys dėl jo ėjo iš proto. Kartą jis gavo nuo vienos moters kvietimą balandžio 1-ą dieną susitikti jo Linksmybių pilyje. Bet ši moteris ten nepasirodė, o jį pasitiko jo žmona ir jo visa svita, kurie ten organizavo puotą.

Nagi, kaip jums atrodo, kuri versija yra išgalvota? Siųskite mums savo spėjimus! Mes teisingą atsakymą atskleisime rytoj.

Parašykite komentarą