Lietuva turi naują prezidentą

Gitanas Nausėda – naujasis Lietuvos prezidentas

Lietuva turi naują šalies prezidentą. Juo tapo – Gitanas Nausėda. Tačiau dabartinę Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę jis pakeis tik liepos 12 dieną, po specialios ceremonijos, vadinamos inauguracija.
Keturiolikmetė Gytė taip pat stebėjo prezidento rinkimus. Nors ji dar balsuoti negali, jai rūpėjo, kas taps Lietuvos vadovu. Čia jos mintys ir pastebėjimai:

Pastaruosius mėnesius mūsų visų galvose kabėjo vienas klausimas: „Kas mūsų šalį valdys ateinančius penkerius metus?“  Kiekvienas žmogus turi skirtingą nuomonę, kas turi užimti svarbiausią Lietuvos postą.  O dar yra ir tokių, kurie neina į rinkimus, o paskui burba, kokią negerą valdžią turime. Bet tai palikime jų sąžinės reikalui. O kaipgi buvo pasikeitusi mūsų aplinka per pastaruosius keletą mėnesių?

Ne tik socialiniai tinklai buvo atakuojami agitacijos už vieną ar kitą kandidatą, bet ir skelbimų lentos, namų sienos, tvoros ir pan. Vienų kandidatų šalininkai plakatais dengė kitų kandidatų švytinčius veidus ant popieriaus. Arba, dar geriau, nepatinkančių kandidatų plakatus tiesiog nuplėšdavo.

Turguose, aikštėse dalytos vėliavėlės, brošiūros, žurnaliukai, kodėl už tą, o ne už kitą. Parduotuvėse, miestų parkuose vyko tylios diskusijos, įtikinėjimai balsuoti už vieną ar kitą kandidatą. Visuomenė buvo tikrai subruzdusi. Galbūt pirmi metai, kai tokiai didelei daliai jaunimo rūpėjo Lietuvos ateitis.

Man keturiolika ir šie rinkimai buvo pirmieji, kuriais aš tikrai labai domėjausi. Skaičiau straipsnius, kandidatų „Facebooko“ įrašus, stebėjau debatus. Socialiniai tinklai buvo perpildyti agitacijos, internetinių „Facebooko“ vartotojų ginčų. Neperpildyti tik kandidatų profiliai, kartais įrašai būdavo ištrynami, kad nebūtų per daug. Bet, kad ir ištrynė, vis tiek tie įrašai liko daugelio žmonių išmaniuosiuose ir staigiai pasklido po visą internetą. Tuo pasinaudojo ir žiniasklaidos puslapiai, straipsniai pradėjo skrieti vienas po kito žaibišku greičiu.

Į antrąjį turą su beveik vienodu procentu balsų pateko I.Šimonytė ir G.Nausėda. Saulius Skvernelis, pamatęs, kad į antrąjį turą nebepateks, pranešė, jog trauksis iš premjero pareigų jau liepos mėnesį. G.Nausėda su šypsena veide iš įvairių rinkimų nakties interviu grįžo į savo štabą, sakydamas: „Chebra, jūs suprantat, ką mes padarėm?“. I.Šimonytė linksminosi skambant grupės „Metallica“ muzikai.

G.Nausėda ir jo komanda džiaugiasi pergale

Laikotarpis prieš antrąjį rinkimų turų nebuvo toks aktyvus žiniasklaidoje kaip laikotarpis prieš pirmąjį. Artėjant gegužės 26-ajai emocijos ir šurmulys pradėjo blėsti. Iš daugelio lūpų galima buvo girdėti, kad jokio skirtumo, kurį dabar išrinks, Lietuvai bus gerai. Ir mes išrinkome Gitaną Nausėdą. Rodos, žmonės patenkinti, ne visi, bet dauguma. Džiugu, kad daugiau nei pusė lietuvių išreiškė savo balsą tiek pirmajame, tiek antrajame rinkimų ture. Gal pagaliau mums pradės rūpėti mūsų visų valstybės ateities kelias…

Gytė Augustinaitytė yra jaunoji žurnalistė iš Alytaus.

Nuotraukos iš puslapio www.nauseda2019.lt

 

Parašykite komentarą