Lietuva renka savo miestų merus

Kas vadovaus Lietuvos miestams ir jų rajonams, šį sekmadienį, kovo 3 dieną, spręs patys gyventojai. Net 420 kandidatų nori vadintis meru arba mere. Tačiau tik 60 politikų jais taps. Tiek kiek Lietuvoje yra savivaldybių. Bet sekmadienį bus renkami ne tik miestų vadovai ir vadovės.

Vienas meras miestui vadovauti negali. Tam reikalinga ir miesto taryba. Taip kaip prezidentas vienas negali priimti svarbių sprendimų. Tartis jis visada turi su parlamento nariais. Todėl Lietuvos gyventojai šį sekmadienį rinks ir savo miesto tarybos narius.

Keturiolikos partijų nariai nori patekti į miestų tarybas. Tačiau kuo labiausiai pasitiki gyventojai, sužinosime, kai bus suskaičiuoti visų balsavusių rinkėjų balsai. Šie Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyksta kas ketverius metus.

Kas gali balsuoti?
Kiekvienas Lietuvos pilietis, kuriam sukanka 18 metų, turi teisę balsuoti. Gavęs paštu rinkėjo lapelį, su šiuo dokumentu jis keliauja į rinkimų vietą. Balsuoti yra kiekvieno piliečio pareiga ir ją reikia atsakingai atlikti. Kas vadovaus miestui ar šaliai, niekam negali būti tas pats. Tie, kas negali ateiti sekmadienį, rinkimų organizatoriai leidžia balsuoti paštu prieš pagrindinę rinkimų dieną.

Nuotrauka iš www.alkas.lt

Parašykite komentarą