Labai didelis didelės organizacijos jubiliejus

Skautai švevnčia ypatingą gimtadienį

Jei visi gyventų taip, kaip nori knygos personažas Karlsonas, kuris gyvena ant stogo, tai gimtadienio proga pūstumėme tik vieną žvakutę ir valgytumėme tiek tortų, kiek sukanka metų. Bet gal tai tikrai gera mintis? Ypač, jei labai ypatingą gimtadienį švenčia organizacija, turinti tūkstančius narių. Šimtą tortų turėtų šiemet suvalgyti Lietuvos skautai, nes jų organizacija susikūrė prieš 100 metų. Ypatinga ir neeilinė proga. Todėl nusprendėme pasmalsauti, kas tampa skautais ir ką jie veikia.

Skautai pasaulyje

Skautai žinomi visame pasaulyje. Jų istorija prasidėjo dar 1907 metais Anglijos sostinėje Londone ir netrukus vadintis skautu panoro žmonės daugybėje pasaulio šalių. Mat jų organizacijos įkūrėjas, karininkas Robert Baden-Powell pasakė: „Pabandykite pasaulį palikti geresnį nei jis buvo“. O kas to nenori? Nepatikėsite, vis dėl to yra šešios pasaulio valstybės, kurios neleidžia veikti skautų veiklai. Tai – Kuba, Kinija, Andora, Šiaurės Korėja, Laosas ir Mianmaras.

Skautai Lietuvoje

Lietuvoje šiuo metu yra trys tūkstančiai narių. Jie lyg viena labai didelė šeima. Vienas kitą skautai vadina broliu ir sese. Jei jei apsigyventų vienoje vietoje, tai galėtų ir atskirą miestelį sukurti. Būtų tokio dydžio kaip Nida. Jauniausiems skautijos nariams – 6 metai. O tada amžiaus ribų skautui nebėra. Skautu gali būti net ir šimtamečiai. Svarbu, visiems laikytis duotos priesaikos, saugoti ir mylėti gamtą bei žinoti, kaip joje išgyventi. Vienas tai tikrai aišku: su skautu gamtoje niekada neprapulsi. Jis moka uždegti laužą be degtukų, jis moka pastatyti palapinę, jis moka iš vytelių nupinti indus. O prie laužo dainuoja. Tol, kol pabosta arba kol saulė pateka.

Skautą pažinsite iš jo aprangos: vienspalviai marškiniai, patogi avalynė, kuprinė ir spalvotas kaklaraištis. Kaklairaiščio spalva išduoda kokiai grupei jis priklauso: pačių jauniausiųjų, dar kitaip vadinamų vilkų grupei, patyrusių skautų ar vadovų grupei.

O kas yra geras skautas? To paklausėme Žemynos ir Gerdos:

 

Nuotraukos iš: http://www.universitetozurnalistas.kf.vu.lt ir www.svietimonaujienos.lt 

Parašykite komentarą