Kodėl daugelio šalių akys krypsta į Lietuvą?

Koronos virusas neaplenkė ir Lietuvos – nieko naujo. Karantinas visus uždarė namuose – ir tas nieko naujo. Tad kodėl daugelio pasaulio šalių akys nukrypo į Lietuvą? Dėl dviejų originalių sprendimų.

Kavinės miestų aikštėse
Susirgusiųjų skaičius Lietuvoje mažėja, todėl politikai nusprendė labai pamažu švelninti griežtas sąlygas, kurių lietuviai laikėsi nuo kovo vidurio. Atsidarė parduotuvės, kirpyklos, muziejai ir atsidarė kavinės. Jų daugelis ilgėjosi. Tačiau tik su viena sąlyga – kavinės turi dirbti tik lauke. Tik štai, kaip išlaikyti ir toliau atstumus dar staliukų? Miestų merai leido kavinių ir restoranų savininkams naudotis tuščiomis edvėmis: aikštėmis, netgi gatvėmis, kuriose uždraustas eismas. To, paprastai, niekas neleidžia. Negana to, už tai miestai neims jokų mokesčių. Tai sužinojusi kitų šalių spauda su susižavėjimu rašė apie šį originalų sprendimą.

Lauko kavinė vienoje Vilniaus aikščių, BNS nuotrauka

Kino teatras oro uoste
Dar viena idėja iš Vilniaus sužavėjo žurnalistus iš užsienio. Tai – kino teatras oro uoste. Kadangi kol kas jame beveik nesileidžia ir nekyla lėktuvai, oro uostas nusprendė šią didelę erdvę paskirti kino teatrui. Kaip tai įmanoma suroganizuoti saugiai? Į tokį kino teatrą galima atvykti tik su automobiliu. Išlipti negalima, jame reikia ir likti. Filmo garsas girdisi per automobilio radijo grotuvą, o ekrane matyti vaizdas.

Šis kino teatras turi ir savo pavadinimą – „Aerokinas“. Nuotrauka iš www.kinopavasaris.lt

O kaip jums šios idėjos?

Parašykite komentarą