Kas vyksta kaimyninėje šalyje Baltarusijoje?

Prezidento rinkimų rezultatai supykdė Baltarusijos gyventojus.

Sekmadienį Baltarusijoje žmonės balsavo, kas taps šalies prezidentu ar prezidente. Juo vėl tapo Aleksandras Lukašenka. Sakote, o kas čia tokio? Kritikai mano, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti, kitaip tariant, netikri.

Aleksandras Lukašenka

Aleksandras Lukašenka jau 26 metus yra Baltarusijos šalies prezidentas. Daugelyje Europos šalių tiek ilgai būti prezidentu negalima. Prezidentas Lukašenka sulaukia dažnai kritikos, kad jam nerūpi šalies žmonės. Tačiau kritikuoti jis neleidžia. Kas tai daro, yra uždaromi į kalėjimus.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Konkurentė Sviatlana Cichanouskaja

Šiuose prezidento rinkimuose Lukašenka turėjo konkurentę Sviatlaną Cichanouskają. Iš pradžių ji net neplanavo to daryti. Tai buvo jos vyro noras. Bet jis buvo uždarytas į kalėjimą. Oficiali priežastis – už tai, kad agresyviai elgėsi su policija. Tačiau jis sako, kad tai ne tiesa, ši priežastis yra išgalvota, kad negalėtų tapti Lukašenkos konkurentu. Todėl jo žmona Sviatlana nusprendė, kad kanidatuos būti Baltarusijos prezidente. Ji norėjo, kad šalyje įsigalėtų teisingumas. O tai rūpi ir yra svarbu labai daug žmonių Baltarusijoje.

Sviatlana Cichanouskaja

Kas nutiko po rinkimų?

Po rinkimų paaiškėjo: 80 procentų žmonių nubalsavo už Lukašenką, o tik 9,9 procentai – už Cichanouskaja . Kai šie rezultatai buvo paskelbti, dešimt tūkstančių žmonių išėjo į gatves protestuoti. Jie netiki, kad šie rezultatai yra tikri. Paprastai rinkimus stebi specialūs žmonės, kurie užtikrina, kad rezultatai nebūtų suklastoti. Tačiau šiuose rinkimuose jų nebuvo.

Nemažai protestuotojų buvo suimti, kiti buvo sužeisti, nes policija prieš juos panaudojo smurtą. O Sviatlana Cichanouskaja turėjo palikti Baltarusiją. Jai jos šalyje šiuo metu labai nesaugu. Ji šiuo metu yra Lietuvoje. Kur ji gyvena, žino tik tie pareigūnai ir politikai, kurie pasirūpino, kad jai čia nieko nenutiktų.

Nuotraukos iš www.wikipedia.org, www.twitter.com

Parašykite komentarą