Ką skaityti? Vilės Vėl „Pereik tiltą, kvaily“

Žinote, ką reiškia būti naujoku naujojoje mokykloje? Keturiolikmetė Auksė visad buvo atvira, nemėgo veidmainių ir prisitaikėlių. Bet pakeitusi mokyklą, pasikeičia ir ji. Tai knygos „Pereik tiltą, kvaily“  istorija (autorius – Vilė Vėl, leidykla – Sofoklis), kurią pristato mūsų reporteris dvylikametis Ąžuolas.

Apie ką ši knyga? “Pereik tiltą kvailį“ yra puiki knyga skirta paaugliams. Joje pasakojama kaip aštuntokė Lina persikrausto į kitus namus ir patiria nemalonumų mokykloje bei namuose. Į klasę ateina naujokė, o Lina tuo metu serga . Naujokę pasodina į Linos vietą. Kai Lina pasveiksta ją pasodina  prie klasės mušeikos Domanto, kuris persekioja naujokę. Taip pat Lina nebetenka draugės ir pradeda meluoti namuose ir mokykloje, o dar ir krepšinio varžybos artėja. Kaip viskas Linai baigsis sužinosite perskaitę šią knygą.

Kas patiko? Knygoje man labiausiai patiko žaismingos autorės mintys bei labai tikroviškai atpasakotas paauglio gyvenimas.Viena iš įdomiausių scenų knygoje man buvo krepšinio rungtynės .

Kas nepatiko? Nelabai patiko tai, kad knygos pavadinimas nelabai susijęs su knygos esme.

Šiek tiek apie autorę ir knygos laimėjimus.  Vilės Vėl apysaka „Parašyk man iš Afrikos“ pripažinta geriausia 2003 metų knyga vaikams ir paaugliams. 2013 metais apsakymų rinkinys „Kaip mes išgarsėjome“ įtrauktas į Metų knygos vaikams penketuką, apdovanotas Patriotų premija. Autorė pelnė Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premiją.

Parašykite komentarą