Ką skaityti? Nuotykių knyga „Hobitas“

Rašytojas J.R.R.Tolkien šią knygą parašė vaikams, tačiau ji apžavėjo ir suaugusius. Mūsų knygų apžvalgininkas Marius žino, kodėl.

Hobitas –tai nuotykių knyga. Ji nukelia į fantazijos ir legendų pasaulį.

Pagrindinis knygos veikėjas Bilbas Beginsas yra hobitas. Hobitai panašūs į žmones, bet yra mažesni už nykštukus. Jie gyvena taikiame slėnyje ir niekad nesivelia į nuotykius. Netikėtai Bilbą aplanko burtininkas Gendalfas. Jis kviečia hobitą leistis į nuotykį „man bus smagu ir jums gerai, o gal net ir naudinga…“. Bilbas nuotykių nenori. Gendalfas gudrauja ir ant hobito namų durų palieka ženklą. Ženklas prikviečia nykštukus. Jie įkalba Bilbą prisidėti prie žygio, kuris skirtas nugalėti slibiną Smogą, atgauti savo turtus ir karalystę. Hobitas Bilbas sutinka keliauti. Daug sunkumų ir išbandymų jie patiria. Pirmiausia jiems tenka nugalėti milžinus trolius, vėliau susikauna su goblinais, galiausiai patenka į elfų nelaisvę, bet sumanus hobitas juos išvaduoja. Pagaliau žygeiviai atkeliauja į slibino Smogo kalną. Kai slibinas nugalėtas, nykštukus užvaldo puikybė ir godumas. Priešingai, hobitas atsisako užmokesčio dalies vardan taikos.

Knyga „Hobitas“ Marių labai apžavėjo

Pagrindinė kūrinio mintis: nors žmogus yra tik maža pasaulio dalis, bet jis gali atlikti didelius darbus.

Aš manau, kad „Hobitas“ yra fantastiška knyga. Ypač mane sužavėjo pagrindinio veikėjo hobito personažas. Nesavanaudis, kilnus, sumanus, protingas ir yra kitoks nei visi hobitai. Jis nebijo prarasti garbingo hobito reputacijos. Manau, kad toks žmogus yra virsur laukiamas: bendruomenėje, žygyje, darbe ir draugystėje.

Parašykite komentarą