KĄ SKAITYTI? „Mažoji panelė Ivė“

Kas būtų, jei knygos personažai atgytų? Beveik taip nutiko ir pas mus. Susipažinkite su Ive Kišenėle iš knygos „Mažoji panelė Ivė. Deimanto prakeiksmas“.

Sveiki! Aš esu Ivė Kišenėlė. Gal to ir neturėčiau žinoti, bet kai atėjau į šį žmonių pasaulį, tai išsiaiškinau, kad visą mano gyvenimą sukūrė Caleb Krisp! Caleb Krisp ten, kur sukūrė mano gyvenimą, tai tą stebuklingą knygą pavadino „Mažoji panelė Ivė. Deimanto prakeiksmas“.

Kur aš gimiau, nežinau, net tėvų neatsimenu. Bet iš tokios panelės Šalnos sužinojau, kad mane paėmė iš mano namų, tada mano mama jau buvo mirusi.

Kai paaugau, tapau tarnaite. Deja, bet ponia, kuriai tarnavau, tiesiog pabėgo! Tada sužinojau, kad hercogienė miršta! Nuėjau pas ją. Ir ji būtent man paskyrė užduotį! Hercogienė davė man neįkainojamą deimanto laikrodį, kurį galima nešioti kaip pakabutį. Ji liepė man eiti į Sviestainių dvarą ir tą deimanto laikrodį įteikti Matildai Sviestainei per jos gimtadienio puotą. Mano kelyje buvo kliūtis, tai mano „draugė“ panelė Amžinybė! Ji buvo iš kito pasaulio. O dar viena ir pati didžiausia kliūtis tai, kad pakabutis prakeiktas! Visi, kas užsisega tą deimanto laikrodį, miršta, ir jų siela patenka į kitą pasaulį! Išskyrus mane! Jis (tas deimanto laikrodis) man rodo vizijas!

Istorija ilga. Tikrai visko nepapasakosiu, tik pasakysiu, kad visa ta magiška mano gyvenimo knyga pasibaigia tuo, kad vėl panelė Šalna mane atiduoda kažkam. Šįkart jau buvau įvaikinta. Bet ir tuose namuose buvau kaip tarnaitė.Na, bet čia jau kita istorija.

Žinokit, aš maniau, kad ta panelė Amžinybė gera, o sužinojau… Atminkit – negalima pasitikėti nepažįstamais!

Ar daug panašumų tarp panelės Ivės ir Agotos?

Vartau savo gyvenimo knygą, matau paveiksliukus, kuriuose aš pavaizduota. Galiu pasakyti – gražu!  Visa tai piešė Johnas Kelly. Galiu pridurti, kad jeigu Tau patinka nuotykiai, gali imti šį stebuklą ir skaityti viską apie mane. Dabar jau man laikas grįžti į savo knygos pasaulį. Viso gero!

Ivės Kišenėlės vardu rašė Agota Kuznecovaitė iš Alytaus

Knygą išleido leidykla „Alma Littera“.

Parašykite komentarą