KĄ SKAITYTI? Knyga “Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje”

Milda pasakoja apie perskaitytą knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“

Šios knygos pavadinimas intriguoja. Nejaugi Lietuvoje turime riterių? Nejaugi Lietuvoje gyveno drakonai? Ir kas tie šauliai? Vilnietė Milda šią knygą jau perskaitė ir dalijasi įspūdžiais. Pristatome Norberto Černiausko knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“.

Trumpai apie knygą
Man labai patinka filmukai apie drąsius princus, karžygius ir princeses. Kai mama pasiūlė paskaityti knygą apie senus laikus, riterius ir drakonus, labai susidomėjau.  Iš šios knygos sužinojau daug naujo, niekada dar neskaičiau apie riterius Lietuvoje. Man labai patiko, kad jie buvo kaip šarvuočiai, visi geležiniais šarvais. Jie draugavo, rengė puotas ir dovanojo dovanas, bet tai buvo labai senais laikais. Ir dar sužinojau, kad ir dabar yra riterių. Tik jie vadinasi kitaip – šauliais.

Kas tau patiko?
Šauliai labai drąsūs. Aš dar nebuvau gimusi, bet žinau, kad mūsu Lietuvą buvo užgrobę priešai. Tai šie šauliai padėjo ją apginti, jie labai drąsūs. Jie ir mūsų jūrų uostą apgynė. Gerai, nes tebeturim jūrą, o aš jūrą labai mėgstu. Kai dar kartą priešai puolė Lietuvą, šauliai narsiai gynė mūsų televizijos bokštą.  Gaila, kad priešai buvo stipresni ir su tankais, ir jie atėme bokštą.

Dar patiko, kad jie moka rengti smagias šventes. Jie rengiasi gražiomis uniformomis, moka važiuoti dviračiu, galvoja savo makaule. Moterys taip pat gali būti šaulėmis ir būti apsirengusios kaip damos.

Ir dar jie verda superkošę. Gaila, kad neteko paragauti, labai norėčiau. Prašysiu, kad mama pagamintų.

O kas tau nepatiko?
Na, net nežinau. Man tai nepatiko, kad tiek daug negerų dalykų negeri žmonės padarė Lietuvai. Galvoju, ar ir dabar mes turim priešų.

Ar galima iš tos knygos kažko pasimokyti?
Kaip tapti riteriu. Reikia mylėti savo šalį, žmones, gamtą. Reikia stengtis būti mandagiam, daug mokytis, sportuoti ir galvoti savo makaule.

Ar rekomenduotumei šią knygą skaityti kitiems vaikams?
Tikrai, visi vaikai gali skaityti šią knygą. Ji tokia visai nestora, bet labai daug įdomių dalykų parašyta apie senus laikus, Lietuvą ir karius.

Norberto Černiausko knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ išleido leidykla „Tikra knyga“.

Parašykite komentarą