Ką skaityti? Dalios Dilytės „Senovės graikų pasakos“

Aras skaito D.Dilytės knygą „Senovės graikų pasakos“

Aštuonmetis Aras gyvena Vilniuje ir labai mėgsta skaityti nuotykių knygas. Šįkart į jo rankas pakliuvo Dalios Dilytės knyga „Senovės graikų pasakos“. Autorė jų nesukūrė.  Tiesiog žinomus senovės graikų mitus atkūrė taip, kad suprastų vaikai. O jei supras vaikai, supras ir suaugusieji. Patikėkite, įsiminti senovės graikų mitų herojų vardus ne taip jau paprasta. Štai, ką Aras pasakoja apie šią knygą.  

Apie ką ši knyga? Šita knyga yra apie graikų mitus. Buvo įdomu sužinoti apie Heraklį, Persėją, pasaulio atsiradimą, Troją, Prometėją, pirmąsias olimpines žaidynes.

Pasakoje apie pasaulio atsiradimą pasakojama kaip Dieviškasis protas iš Chaoso sukūrė pasaulį.   Jame sukūrė ne tik gražių dalykų, bet ir blogų, bjaurių. Tai padeda suprasti, kas yra gera ir gražu.

Pasaka apie Ikarą. Daidalas, kurio karalius neleido žmonėms išplaukti iš Kretos salos, sugalvojo pasidaryti sparnus ir išskristi iš salos. Sparnus pasigamino iš vaško ir plunksnų sau ir sūnui Ikarui. Ikaras pradėjęs skirsti pasijuto patyrusiu skraidytoju ir nuskrido labai arti saulės. Tačiau vaškas pradėjo tirpti.

Įdomiausia pasaka buvo apie Heraklį. Heraklis buvo žmogus, kuriam reikėjo pasirinkti tarp dviejų deivių: viena buvo Smagybė, o kita – Dorybė. Jis pasirinko Dorybę, nes norėjo būti naudingas žmonėms. Jis buvo didvyris ir jo pagalbos prašė net Olimpo dievai. Jis sugalvojo ir sporto varžybas, kurios šiandien visiems žinomos, tai – olimpinės žaidynės.

Kelios pasakos buvo parašytos hegzametru. Tai labai sena pasakojimo forma, kai eilutė turi tik po 6 žodžius. Iš pradžių buvo keista, galvojau, kad blogai atspausdinta, bet tada sužinojau, kas yra hegzametras.

Kas patiko ir kas nepatiko? Ne visos pasakos buvo įdomios, bet pasaka apie Heraklį ir jo nuotykius patiko labiausiai.

Knyga skirta: vaikams nuo 7 metų
Leidėjas: leidykla „Sofoklis“

 

Parašykite komentarą