Jei būčiau mokyklos direktorius

Kas nutiktų, jei vieną dieną jūs galėtumėte vadovauti mokyklai? Ką visų pirma pakeistumėte? Kviečiame paskaityti, ką darytų pirmokas Simas, trečiokė Agota, penktokė Agnė ir šeštokas Ignas iš Alytaus.

Pirmokas Simas
Pirmiausia – pamokos būtų žaismingos. Leisčiau daryti tai, ko nori vaikai: per pertraukas žaistų, pavyzdžiui, planšetėmis, o per pamokas mokytųsi.

Jeigu pamokoje gerai sekėsi, tai pabaigoje duočiau po 6 saldainius. Jeigu sekėsi vidutiniškai, vaikai gautų po 3 saldainius. Jeigu sekėsi blogai, vaikai gautų po 1 saldainį.  Visi vaikai galėtų dažniau ateiti į mano kabinetą pažiūrėti, ką aš veikiu. Padaryčiau, kad visi vaikai valgykloje gautų valgyti to, ko nori. Žinoma, ne gruzdintų bulvyčių. Ir ne picų, nes tai labai nesveika. Dar leisčiau vaikams eiti į mokyklą nuo 10 val. ryto.

Trečiokė Agota
Visų pirma, kai tėvai registruoja vaikus į mokyklą, būtų būtina pasirašyti, kad vaikai PRIVALO gerbti mokytojus, žinoti ir laikytis savo pareigų, o tik po to prisiminti savo teises.

Agotos mokykloje būtų daug spalvų.

Jeigu vaikai nesilaiko šios taisyklės, būtų nuolat kviečiami tėvai pasiaiškinti pas direktorių. Žinau, kai kuriems šiek tiek per griežta šiais laikais, bet jei nebaudžia, tai nereiškia, kad darai, ką panorėjęs.

Mano mokykloje bus atskiri koridoriai nueiti iki reikiamo kabineto ir vienas labai didelis koridorius bėgiojimui pertraukų metu.

Mano mokykloje klasės būtų išpaišytos pagal pamokas. Taip, taip, taip, ir pradinukai turėtų vaikščioti į atskiras klases matematikos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir kitas pamokas su skirtingais mokytojais. Pertraukos truktų 30 min, pamokos irgi 30 min.

Valgykla – labai svarbi mokyklos patalpa. Joje būtų raudoni stalai, kėdės minkštos. Būtų atskiros eilės pirmokams, antrokams, trečiokams ir ketvirtokams, kad visi suspėtų nusipirkti ir pavalgyti. Mano mokyklos meniu – nebūtų VISIŠKAI jokio nesveiko maisto.

Penktokė Agnė

Agnės mokykloje visi sėdėtų, kaip nori ir su kuo nori.

Man patinka mano mokykla, bet yra keli dalykai, kuriuos pakeisčiau:

1.Per pertraukas rakinamos durys! Neįsivaizduoju, kodėl užrakina pagrindines duris į lauką. Taip erzina, kai reikia bėgti per visą mokyklą, kad galėtum išeiti į lauką.
2. Namų darbai! Grįžusi iš mokyklos, būnu labai pavargusi ir ruošti namų darbų tikrai nenoriu. Po pamokų norėčiau veikti tik tai, kas man įdomu.
3. Mokinių sėdėjimo vietų pamokose keitimas! Kai kurios mokytojos vaikams liepia sėsti ne ten, kur nori jie, o ten, kur nori jos. Mes juk patys žinome, kur mums patogiau ir su kuo mes norime sėdėti viename suole.

Nors ir yra dalykų, kuriuos keisčiau, jeigu būčiau mokyklos direktorė, bet dar daugiau yra tokių, kurie man mano mokykloje labai patinka!

13 taisyklių pagal šeštoką Igną
1. Padaryčiau taip, kad valgykloje maistas būtų pigesnis ir įvairesnis.
2. Uždrausčiau vaikams bėgti iš pamokų.

Ignas atostogas pradėtų birželio 1 dieną.

3. Padaryčiau, kad vasaros atostogos prasidėtų birželio 1 dieną.
4. Mokykloje būtų liftai neįgaliems vaikams.
5. Stebėčiau pamokas, kad sumažinčiau patyčių.
6. Įrengčiau mokytojams poilsio kambarį.
7. Būtų po 4–5 pamokas 5–8 klasių mokiniams.
8. Leisčiau pertraukų metu mokiniams naudotis telefonais.
9. Priimčiau į darbą jaunus mokytojus.
10. Uždrausčiau paaugliams rūkyti.
11. Klasėse būtų tik po 14 mokinių, dėl geresnės mokslo kokybės.
12. Nebūtų namų darbų mokiniams.
13. Mokytojų būtų po lygiai vyrų ir moterų.

Už mintis dėkojame Alytaus jaunimo centro jauniesiems žurnalistams. O ką keistumėte jūs savo mokykloje?

Nuotraukos iš www.pixabay.com

 

 

Parašykite komentarą