Įdomūs faktai apie Euroviziją

Photo by: Andres Putting, www.eurovision.com

Šiuo metu visi Eurovizijos fanai susirinkę Izraelio sostinėje Tel Avive.  Pernai jų atstovė Netta sužavėjo visus savo daina ir laimėjo Euroviziją. O kokia šalis laimi, ta kitais metais organizuoja šį dainų konkursą. Šiais metais jis vyksta jau 64-ą kartą. Konkurse dalyvauja 41 šalis, o jų atliekamų dainų klauso kasmet beveik 7 milijonai žiūrovų. Ne tik Europoje, bet ir Australijoje. Šeštadienį laukia didysis ir svarbus finalas. O šiandien paaiškės, ar finale dalyvaus ir Lietuvos atstovas Jurijus su daina „Run with the lions“. Jos pasiklausyti galite čia.

Mes, pagauti Eurovizijos karštinės, surinkome įdomiausius faktus apie šį dainų konkursą.

1. Dažniausias laimėtojas

Dažniausiai Eurovizija buvo organizuojama Airijoje. Net septynis kartus, nes tiek kartų jų šalies atstovai savo dainomis pavergė žiūrovų širdis. Tik šiek tiek atsilieka Švedija. Eurovizijos statutėlę į šią šalį buvo parvežta šešis kartus.

2. Laimėjimas priklauso kompozitoriui, ne atlikėjui.

Pasirodo, Eurovizijos prizas atitenka ne dainos atlikėjui, o dainos kompozitoriui, nes Eurovizija – konkursas, skirtas dainų kūrėjams.

3. Kaip gimė Eurovizijos idėja?

Pirmoji Eurovizijos nugalėtoja – šveicarė Lys Assia

Viskas prasidėjo 1955 metais nuo idėjos organizuoti tarptautinį dainų konkursą, kurį vienu metu transliuotų visose dalyvaujančiose šalyse. Šią idėją pasiūlė šveicaras Marcel Bezençon, o jau kitais metais jo šalyje vyko pirmoji Eurovizija. Tuo metu dalyvavo tik septynios šalys.

4. Didysis penketukas

Kai dalyvių skaičius išaugo iki 40 ir daugiau dalyvių, buvo nuspręsta pradėti organizuoti pusfinalius.  Kitu atveju , Eurovizijos transliacija užsitęstų į visos dienos renginį. Tačiau penkioms šalims buvo suteiktos išskirtinės teisės. Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Didžioji Britanija ir Italija į finalą patenka be jokio varžymosi pusfinalyje.

5. Eurovizijos taisyklės

Scenoje gali būti daugiausiai šeši žmonės / Photo by: Andres Putting

Jei yra konkursas, tai yra ir taisyklės. Taip yra ir Eurovizijoje. Šiame dainų konkurse atlikėjai negali būti jaunesni nei 16 metų. Scenoje gali būti daugiausiai šeši žmonės. Daina turi būti atliekama gyvai. Gyvūnams pasirodyti scenoje draudžiama. Kaip ir draudžiama dainuoti aiškiai suprantamas politines dainas.

6. Ką veikia Australija Europos šalių dainų konkurse?

Australijoje susidomėjimas Eurovizijos dainų konkursu buvo toks didelis, kad organizatoriai nusprendė ir jiems leisti atsiųsti savo atstovą. Jei nutiktų taip, kad australų daina laimėtų Euroviziją, šis konkursas visgi vyktų ne tolimajame žemyne, o pasirinktoje Europos šalyje.

7. Lietuviai Eurovizijoje

Lietuviai Eurovizijoje dalyvauja jau 20-ą kartą. Aukščiausiai pasiekta – šešta vieta. Tai buvo 2006 metais, kai Lietuvai atstovavo LT United su daina „We are the winners“.

 

Parašykite komentarą