Gyvūnai su fraku

Taip atrodo pingvinai, tarsi pasipuošę fraku. Nors jie yra paukščiai, bet skraidyti jie nemoka. Šiandien – pingvinų diena, dėl to pasidomėjome daugiau apie šiuos gražuolius gyvūnus.

Koks jūsų dydis? Gali būti, kad sutikę pingviną, žiūrėsite jam į akis. Nes pingvinai gali užaugti iki 1 metro 20 centimetrų.

Savo sparnus jie naudoja plaukimui. Būtent vandenyje jie praleidžia daugiausiai laiko. Dėl to jie gyvena salose arba ant krantų. Vandenyje jie gali pasiekti net 50 kilometrų greitį. Tokiu greičiu važiuoja automobiliai miestuose.

Pingvinai gyvena ten, kur yra stipri vandens srovė.

Krante pingvinai, rodos, tik sunkiai tipena. Tačiau iš tiesų taip tipendami jie gali pasiekti ilgus atstumus. O jei kliūtis jiems pasirodo per stati, gulasi ant pilvo ir leidžiasi žemyn arba savo kojomis stumiasi į priekį.

Pingvinai vandenyje medžioja maistą. Dažniausiai tai būna žuvis, kartais – krabai.

Baltos ir juodos spalvos pingvinus vandenyje saugo nuo priešų. Jų baltas pilvas iš apačios, žiūrint prieš šviesą, nesimato. O iš viršaus jų tamsus kailis susilieja su jūros ar vandenyno dugnu.  

Pingvinai gyvena kolonijose. O kai maži pingvinukai paauga, tėvai su savo mažyliais ir kitomis šeimomis leidžia dienas kartu. Tai tampa tarsi jų vaikų darželiu.

Nuotraukos iš www.pixabay.com

Parašykite komentarą