Geros naujienos apie koronos virusą

Net jei negalima išeiti iš namu, nereiškia, kad negalima namie smagiai kvailioti / A.Vasiliausko nuotrauka

Tik pro mikroskopą matomas koronos virusas sugebėjo sustabdyti visą pasaulį. Kai kuriems dėl to neramu ar net labai baugu. Bet mes turime ir gerų naujienų.

Kinijoje situacija gėrėja
Būtent Kinijoje, kur ir prasidėjo koronos viruso kelionė į pasaulį, situacija jau rimsta. Susirgusiųjų skaičius labai sumažėjo. Daugiau nei 70 procentų žmonių pasveiko. Kinijoje pamažu po maždaug dviejų mėnesių grįžta kasdienybė.

Sumažėjo smogo kiekis
Kinijos oras visada buvo žinomas kaip vienas užterščiausių. Tačiau nuo koronos viruso pradžios oras žymiai pagėrėjo. Tai aiškiai mato satelitai, stebintys Žemę iš kosmoso. Priežastis ta, kad sumažėjo skrydžių, sumažėjo besivažinėjančių automobiliais, sustojo fabrikų veikla.
O štai Italijos mieste Venecijoje, kurioje gatves atstoja kanalai, vanduo tapo skaidresnis. Gyventojai vėl pradėjo matyti žuvis, gulbes ir net delfinus.  

Pagalba vienas kitam
Beveik visose Europos šalyse įvesta griežta tvarka. Kuo daugiau likti namie, su seneliais bendrauti tik telefonu arba internetu, iš namų galima išeiti tik norinti sportuoti, apsipirkti, nueiti pas gydytoją arba pasivaikščioti, bet ne su draugais, o vienam arba su šeimos nariais. Visa tam, kad kuo mažiau žmonių užsikrėstų vienu metu.

Ką galima daryti karantino metu? Ogi pozuoti fotografui pro langą. / A.Vasiliausko nuotrauka

Iš to gimsta ir labai daug gražių idėjų. Kaimynai susitinka balkonuose ir kartu dainuoja, kartu balkonuose sportuoja, į parduotuves nueina už tuos, kuriems ypatingai svarbu save saugoti.  Vaikai daugiau žaidžia su savo tėvais. Iš nuobodulio atranda pamirštus žaidimus arba sugalvoja naujus. O štai Vilniuje fotografas Adas Vasiliauskas nusprendė fotografuoti kaimynų portretus pro langą.

Kai aplink vyksta ir smagių dalykų, tai lengviau ištverti bet kokį sunkų laikotarpį. Mums pavyks įveikti ir koronos virusą. Tikrai.

O daugiau fotografo Ado Vasiliausko smagių nuotraukų rasite čia.

Parašykite komentarą