Gaisras pabėgėlių stovykloje Graikijoje

Praėjusią savaitę sudegė didžiausia pabėgėlių stovykla Lesbo saloje Graikijoje. Vidury nakties prasidėjęs gaisras iš miegų pažadino daugiau nei 12 tūkstančių stovyklos gyventojų. Niekas nesusižeidė ir niekas nežuvo, bet visi liko be nakvynės.

Apie pabėgėlių stovyklą Moriją

Morija yra vadinama pabėgėlių stovykla Lesbo saloje. Čia gyveno suaugusieji ir vaikai bėgę nuo karo ir sunkių gyvenimo sąlygų savo šalyse: iš Sirijos, Afganistano ar iš įvairių Afrikos šalių. Stovykloje iš tiesų buvo vietos 2 800 gyventojų, tačiau joje gyveno daugiau nei 12 tūkstančių žmonių. Todėl ji buvo laikoma didžiausia pabėgėlių stovykla Europoje. Žmonės Morijoje gyveno sunkiomis sąlygomis. Dažnai neužtekdavo visiems pavalgyti, o ir higieninės sąlygos buvo blogos: vanduo užterštas, per mažai buvo tualetų.

Kodėl įvyko gaisras?

Spėjama, kad stovykla buvo tyčia padegta, nes kai kurie pabėgėliai nesutiko su koronos karantino sąlygomis. Laikytis atstumo šioje stovykloje neįmanoma, nes trūksta vietos. Kaip ir nėra įmanoma dažnai ir daug plauti rankas, nes trūksta gerų higienos sąlygų, kaip pavyzdžiui, muilo. Stovykloje gyveno 200 užskrėtusių korona žmonių.

O kas dabar?

Dabar be nakvynės vietos likę pabėgėliai miega gatvėse. Kai kurie patraukė į salos sostinę. Graikų vyriausybė pastatė naują laikiną palapinių sotvyklą, kurioje telpa 600 žmonių. Tačiau ne visi žmonės vėl nori į ją grįžti, nes nebenori likti Lesbo saloje. Jie tikisi, kad kitos Europos šalys juos priims gyventi.

Taip atrodo nauja laikina Morijos stovykla pabėgėliams / Nuotraukos šaltinis: Reuters

Morijos stovyklos žmonių likimas nėra nauja tema Europos šalių politikų kalbose. Tačiau iki šiol beveik nieko nebuvo daryta. Dabar spręsti, ką daryti ir kaip padėti, reikia greitai.

Šiuo metu iš 27 Europos Sąjungos šalių 10 sutiko į savo šalį priimti dalį pabėgėlių iš Lesbo salos. Lietuva tai padaryti atsisakė. Kaip sako Užsienio reikalų ministerijos atstovai, Lietuva šiuo metu gelbsti Baltarusijos piliečiams, todėl priimti žmonių iš kitų šalių ji negali. Kas vyksta Baltarusijoje, skaitykite čia.

Parašykite komentarą