Apie kairiarankius

Yra žmonių, kurie rašo kaire ranka. Bet jų yra kur kas mažiau nei dešiniarankių, todėl anksčiau kairiarankiams nebuvo lengva.

Kodėl vieni rašo kaire, o kiti – dešine ranka?

Labai ilgai žmonės galvojo, kad rašyti kaire ranka yra kažkas blogo. Tokius vaikus auklėtojai ir mokytojai turėdavo perauklėti. Paklauskite savo tėvų ar senelių – gali būti, kad ir jie iš tiesų yra kairiarankiai, nors rašo dešine ranka. O iš tiesų ekpertai sako: negalima kairiarankiams liepti rašyti dešine. Jie tuomet rašo lėčiau ir dėl to gali sektis mokykloje blogiau. Pabandykite patys rašyti kaire, jei esate dešiniarankis. Sunku, tiesa?

Kodėl kai kurie žmonės yra kairiarankiai, vieningo atsakymo nėra. Bet daugelis mokslininkų mano, kad dar prieš vaikui gimstant yra aišku, ar jis bus kairiarankis ar dešiniarankis.

Garsūs kairiarankiai

Buvęs Amerikos prezidentas Barakas Obama

Buvęs Amerikos prezidentas Barakas Obama rašo kaire ranka. Buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiolionis taip pat viską daro kaire ranka. Kairiarankiai buvo ir kompozitorius Mocartas, garsus mokslininkas Albertas Einšteinas, dailininkas Leonardas da Vinči. Ir nors jie visi buvo kairiarankiai, jie daug pasiekė. Tai kaip gali būti, kad būti kairiarankiu yra blogai?  Gal būti kairianrankiu reiškia būti ypatingu? O kaip jūs manote?

Nuotraukos: www.wikipedia.com, www.pixabay.com ir redakcijos

Parašykite komentarą