Ačiū, mielos bitės!

Joms turime už daug ką padėkoti. Todėl neveltui joms metuose yra skirta diena – gegužės 20 diena. Kodėl buvo pasirinkta būtent ši diena?

Šia diena bandoma atkreipti dėmesį į bičių mažėjimą. O diena pasirinkta gegužės 20 – a, nes ji yra žymaus Slovėnijos šiuolaikinės bitininkystės pradininko Antono Janšos (1734- 1773) gimimo diena.

Istorikai sugebėjo susekti, kur yra bičių tėvynė. Ji yra yra laikoma Pietų Azija, gal net dabartinė Afganistano teritorijoje.

Nors bitės nėra pavojingos, vis dėl to mes jų prisibijome. Aš viena tokių. Tačiau kai kuriems žmonėms ši baimė labai didelė. Tokios baimės vadinamos fobijomis. Bičių fobija turi savo pavadinimą –  apifobija. Dar galima vadinti melisofobija ir sfeksofobija. Ši fobija pasireiškia taip: pasidaro silpna, kai esi prie bičių, padidėja prakaitavimas, labai greitai pradeda plakti širdis, gali net pradėti suktis galva, o taip pat pakilti kraujospūdis.  

Nežinau ar girdėjai, bet bitės labai greitai ir dideliais kiekiais miršta. Mokslininkai sako tam yra dvi priežastys. Kokios jos? Ieškokite čia.

Su praėjusia bičių diena ir tikiuosi, kad bičių pasaulyje daugiau nebemažės.

Ugnė, jaunoji reporterė

Parašykite komentarą